Mike Tyson bën orakullin, ja kush e fiton një duel mes Fury dhe Wilder

Një nga legjendat e sportit të boksit e veçanërisht në peshën e rëndë, Mike Tyson, ka deklaruar sot se britaniku Tyson Fury, ish-kampion bote dhe i pamposhtur në ring, mund t’i rimarrë titujt që dorëzoi pa dueluar për shkak të dopingut. Sipas “Majkut të Hekurt”, boksieri britanik është i fuqishëm, i fortë dhe i përshtatur fizikisht për të mundur Deontay Wilder, i cili mban titullin e kategorisë WBC.

“Nuk kam asnjë dyshim që Fury e mund Wilder. Britaniku është një boksier i vështirë për të dhe do të ishte më mirë për Wilder që ta evitonte”, u shpreh Mike Tyson gjatë një ceremonie të zhvilluar në Nju Jork në “Hollin e Famës. Boksieri britanik Tyson Fury u rikthye në ring një javë më parë pas dy vitesh e gjysmë pushim për të rimarrë titujt kampionë bote që sot mbahen nga Wilder dhe Joshua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *